Yapay Zeka ve İşletme Yönetimi

Dünya sürekli değişmektedir. Buna bağlı olarak müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri sürekli değişmektedir. Sürekli değişen ve gelişen Dünya’nın dinamizmine işletmelerin ayak uydurabilmesi ve müşterilerinin isteklerine cevap verebilmesi ancak dinamik, değişen şartlara uyum sağlayabilen yapay zekaya dayalı yönetim bilişim sistemine sahip olmasıyla mümkün olmaktadır.

Yapay Zekâ Nedir?

artificial intelligence, yapay zekaYapay zekayı, insan zekasını taklit edebilme yeteneği olarak tanımlayabiliriz. 1950’li yıllarda başlayan yapay zeka araştırma ve geliştirme çalışmaları sonunda günümüzde endüstride, tıpta, bankacılıkta, sigortacılıkta vb. birçok alanda kullanılan ve yapay zekaya sahip robotlar, makineler üretilmiştir. Artık restoranlarda robotlar müşterilere yemek servisi vermektedir. Yapay zeka; insan gibi davranışlar gösterme, sayısal mantık yürütme, hareket, konuşma ve ses algılama gibi birçok yeteneğe sahip yazılım ve donanıma sahip bir sistemdir. Yapay zekayı tek başlık altında ele almak yanlış olur. Makine Öğrenimi (Machine Learning), Derin Öğrenme (Deep Learning) gibi kavramlar Yapay Zeka alanındaki gelişmeleri tamamlamaktadır.

Yapay Zekaya Dayalı İşletme Yönetimi

Yirmi beş yıldan fazla süredir kalite yönetimi ve işletme yönetimi konularında danışmanlık yapan ve yönetim bilişim sistemleri alanında yazılımlar geliştiren şirketimiz, yepyeni bir anlayış ve hizmet modeli ile 8 kalite yönetim prensibini esas alarak Yapay Zekaya Dayalı İşletme Yönetimi konusunda danışmanlık, eğitim ve yazılım hizmetleri vermeye başlamıştır

Geliştirdiğimiz hizmet modeli, TAI-Man ile her türlü işletmenin iş süreçlerini akıllandırıyoruz ve bu süreçlerin değişen şartlara adapte olması ve istenen sonuçları vermesini sağlıyoruz. İş süreçlerinin akıllandırılması şudur. Süreç parametrelerinin izlenmesi ve varsa parametrelerdeki değişkenliklerin analiz edilerek süreçte gerekli düzenlemenin yapay zeka algoritması ile yapılmasıdır.

Daha fazla bilgi için tıklayınız